Jak se starat o váš handpan

Péče o handpan, hang drum, pantam je velmi důležitá, zde jsou vodítka pro správnou péči o váš nástroj:

Pomocí kuchyňské papírové utěrky (nebo jakékoli látky, která nepoškrábe povrch handpanu), naneste na papír několik mililitrů 70% -90% alkoholu a začněte čistit povrch nástroje, opakujte to zpracovávejte 2–3krát alkoholem a novou papírovou utěrkou nebo dokud papír neodstraní.

Tento proces je zásadní před aplikací oleje Phoenix, protože pokud nečistíme povrch nástroje a nanášíme pouze více oleje, zachycuje vlhkost a nečistoty mezi nástrojem a vrstvou oleje, což zvyšuje riziko rzi.

Po očištění obou stran nástroje alkoholem naneste 10-20 kapek oleje Phoenix a rovnoměrně je rozetřete novou papírovou utěrkou.
Tento postup doporučujeme opakovat každé 2–4 týdny.

Nepoužívejte svůj nástroj na pláži nebo v oblastech s vysokou
vlhkostí.

Doporučujeme nosit suchou kuchyňskou utěrku nebo mikrovlákno hadříkem uvnitř pouzdra, abyste mohli nástroj po hraní otřít, abyste odstranili jakoukoli kyselinu nebo nečistoty.
Neukládejte nástroj delší dobu v pouzdře jako vlhkost se může zachytit v houbě pouzdra.

Na handpan prosím nepoužívejte žádné jiné materiály, například různé oleje nebo chemikálie, které by mohly vést ke ztrátě odolnosti a poškození nitrační vrstvy chránící váš nástroj před rzí. Pro více informací si přečtěte článek jak pečovat o handpan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *